پروب‌های سونوگرافی می‌توانند عامل انتقال عفونت باشند


یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پزشکان و هم‌چنین بیماران آن‌ها، چگونگی جلوگیری از انتقال عفونت بیمارستانی و میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا بین بیماران است، اما اقدامات موثر در رسیدن به این امر مهم، در بسیاری از موارد پر هزینه به حساب می‌آید. اهمیت رعایت نکات بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال عفونت بیمارستانی باعث شده است بسیاری از تجهیزات پزشکی به صورت مداوم تعویض و یا ضد عفونی شوند که انجام همیشگی این امر با توجه به گرانی و هم‌چنین حساس بودن تجهیزات پزشکی، غیرممکن است. در واقع نمی‌توان به صورت دائمی تجهیزات پزشکی را جهت جلوگیری از انتقال عفونت‌های بیمارستانی، تعویض کرد یا به طور مداوم آنها را ضد عفونی نمود؛ زیرا بسیاری از این تجهیزات دارای حساسیت بالایی هستند و ضدعفونی کردن، منجربه تخریب آنها می‌شود.

پروب سونوگرافی می‌تواند عامل انتقال عفونت باشد

یکی از تجهیزات پزشکی که به طور مداوم با بدن بیمار در ارتباط بوده و می‌تواند عامل انتقال عفونت باشد، پروب (Probe) است که در دستگاهی مانند سونوگرافی مورد استفاده قرار میگیرد. پروب‌ها عموما به همراه ژلی مخصوص بر سر خود، با بدن بیمار تماس مستقیم دارند و در صورت عدم رعایت شرایط بهداشتی، می‌توانند عاملی جهت انتقال میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا باشند. از طرف دیگر، این دستگاه گران است و نمی‌توان آن را به عنوان لوازم یک ‌بار مصرف بیمارستانی مورد استفاده قرار داد. هم‌چنین حساسیت این دستگاه امکان ضدعفونی کردن مداوم را سلب می‌نماید، به همین دلیل می‌بایست راهکاری جدید برای حفظ شرایط بهداشتی پروب‌ها اتخاذ نمود.

کاور پروب (کپشیلد) و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌

یکی از بهترین راهکارها، استفاده از کاور پروب یا همان پوشش‌ محافظتی پروب‌های پزشکی با نام تجاری کپشید است که هم شرایط بهداشتی مناسبی را برای استفاده از پروب‌ها تدارک دیده و هم در برابر تعویض این نوع از تجهیزات پزشکی راهکاری مناسب ایجاد کرده است. این پوشش‌های محافظتی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که در ادامه با نمونه‌هایی از آنها آشنا می‌شوید:

عدم تاثیر گذاری در روند عملکرد پروب‌ها

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پوشش محافظتی پروب‌های پزشکی (کپشیلد) این است که هیچ تاثیری در روند عملکرد پروب‌ها نداشته و این دستگاه به درستی و مطابق معمول به فعالیت خود ادامه می‌دهد. هم‌چنین این نوع از پوشش‌های محافظتی هیچ‌گونه نویزی ایجاد نکرده و خللی در روند خدمات پزشک به وجود نمی‌آورند.

یک بار مصرف و بهداشتی هستند

یک بار مصرف بودن این پوشش‌های محافظاز انتقال عفونت‌های بیمارستانی در واحد تصویربرداری جلوگیری کرده و فضایی امن و استاندارد ایجاد می‌نماید. هم‌چنین این اطمینان را در بیماران ایجاد می‌کند که به محیطی بهداشتی مراجعه کرده‌ و حفظ سلامت آن‌ها در درجه اول اهمیت قرار دارد.

به راحتی قابل استفاده‌اند

ویژگی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که بهره‌گیری از کپشیلدها، نیاز به هیچ دانش فنی خاصی نداشته و به راحتی قابل استفاده هستند. در واقع این محصول به آسانی بر روی پروب‌ قرار می‌گیرد و پس از مصرف نیز بدون هیچ مشکل خاصی از پروب جدا می‌شود.

ارزان قیمت و به صرفه هستند

بسیاری فکر می‌کنند یک بار مصرف بودن کپشیلد و تعویض مداوم آن‌ها، هزینه بسیاری به همراه خواهد داشت اما باید بگوییم این محصول با توجه به کارکرد خود، از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد؛ همین ویژگی باعث شده است کپشیلدها مورد استقبال بسیاری از پزشکان و متخصصان قرار بگیرند.

کپشیلدها پوششی مناسب جهت حفظ سلامت پروب‌ها به حساب می‌آیند

پروب‌ها بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و برخورد اجسام مختلف با این نوع دستگاه‌ می‌تواند سبب مختل شدن عملکرد آن‌ها شود. پوشش‌های محافظتی پروب‌های پزشکی علاوه بر ایجاد محیطی بهداشتی، می‌توانند وسیله‌ای جهت محافظت از خود دستگاه نیز به حساب آیند، از برخورد مستقیم اجسام با پروب‌ها جلوگیری کرده و وظیفه محافظت از آن‌ها را بر عهده بگیرند.

در زمان صرفه جویی کنیم

در انتها باید تاکید کنیم خرید تجهیزات بیمارستانی بسیار زمان‌بر هستند و برای تهیه آن‌ها باید دقت و زمان بسیاری صرف کرد، اما خرید پوشش‌های محافظتی پروب‌های پزشکی را می‌توان به راحتی از طریق وب سایت و به صورت آنلاین انجام داد تا پس از گذشت زمانی اندک در اختیارتان قرار بگیرد.

هم‌چنین می‌توانید با مراجعه به وب سایت، کپشیلد مناسب نیاز خود را بیابید و با مقایسه انواع پوشش‌های محافظتی پورب‌های پزشکی، مناسب‌ترین محصول را انتخاب کرده و به راحتی سفارش دهید.جستجو در سایت
با جستجو در سایت به راحتی به مقالات و نوشته های موردنظر دست پیدا کنید
ورود کاربران
دانلود PDF
کپشیلد (کاور پروب) تایپ Medium
گهواره گراف


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *